Günter Painter

9. Dan Kobudo
9. Dan Jujutsu
8. Dan Ju/Jiu-Jitsu (JJVÖ)
6. Dan Bojutsu
2. Dan Tantojutsu
2. Dan Tonfajutsu
2. Dan Nunchaku
2. Dan Hwarang-Do
2. Dan Kashino-Bo
2. Dan Modern Arnis

Günter Painter sa narodil 27. apríla 1961 v Klagenfurte a počas armádneho výcviku sa dostal do styku s bojovými umeniami rôznych štýlov. Počas rokov 1982 až 1986 vyskúšal mnohé štýly v rodnom Korutánsku, ale od roku 1987 sa venoval najmä Jujutsu.

V roku 1989 sa Günter Painter na medzinárodnom seminári stretol so Soke Vladom Schmidtom, majstrom, ktorý rozvíjal Jujutsu a Kobudo v Európe. Po skúšobnom roku ho Soke Vlado Schmidt prijal za svojho žiaka a odvtedy sa stal jeho celoživotným priateľom a učiteľom.

V roku 1995 založil Günter Painter Jujutsu/Kobudo asociáciu Zanshin vo Feistritz im Rosental aby začal učiť Jujutsu a Kobudo v Korutánsku.

V júly 2009 mu Soke Vlado Schmidt udelil titul Ni Dai Soke a ako jeho nasledovníkovi udelil titul Shihan pre štýl Kobukai Kobudo. Po smrti Soke Vlada Schmidta v roku 2017 obdržal titul Soke. 

Soke Günter Painter je prezidentom International Kobudo Federation (IKF), prezident IKF Austria, prezident Jiu Jitsu KÄRNTEN, TIROL und VORARLBERG, členom JIU JITSU Association Austria (JJVÖ), predseda Jujutsu/Kobudo asociácie Zanshin a medzinárodne uznávaný učiteľ Jujutsu, Kobudo a Bojutsu.